Zavolejte nám
+420 417 563 110
Napište nám
info@mateotech.cz
Navštivte nás
Teplice, Přítkovská 1689/14
Otevírací doba
7:00 – 15:00 (pracovní dny)

O nás

O nás

Společnost Mateotech s.r.o. vznikla v dubnu roku 2013, jako nástupce společnosti Mateo. Tu založil jako podnikající fyzická osoba pan Viktor Virt, který od roku 1992 začal podnikat v oboru Poskytování technických služeb ochrany majetku a osob. Společnost Mateo byla vždy spíše menší firmou zaměstnávající 6 – 10 pracovníků, kteří byli odborně zaškolováni pro zvládnutí moderních technologií, které se v průběhu let objevovali na trhu tohoto oboru.

Pár let po svém vzniku firma rozšířila svoji činnost o další předměty podnikání. Začala se zaměřovat i na montáž, údržbu a servis telekomunikačních zařízení, na montáže, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení a také na jejich projektování. Důvodem bylo zvyšování požadavků zákazníků, kteří si přáli mít vše pod jednou střechou. Filozofií firmy bylo a je poskytovat zákazníkům komplexní služby na nejvyšší možné dostupné úrovni, diskrétnost a vysoká kvalita odvedené práce.

Vzhledem k rostoucím požadavkům našich zákazníků se společnost Mateotech s.r.o. začala v průběhu let také zaměřovat na montáže telekomunikačních systémů po celé ČR a ve spolupráci s poskytovateli telekomunikačních služeb zajišťovat jejich provoz na vysoké úrovni. Společnost se stala certifikovaným partnerem společnosti 2N, výrobce digitálních ústředen.

Společnost Mateotech s.r.o. navazuje na tradici firmy Mateo a využívá mnohaletých zkušeností svých pracovníků k návrhu komplexních systémů. Od návrhu zabezpečení, tvorby projektových dokumentací a montáží, až k výchozím revizím a konečnému předání kompletního systému zákazníkům. Společnost spolupracuje i s organizacemi zajišťujícími provoz PCO (pultu centralizované ochrany), kam podle přání zákazníka může systém připojit k trvalému sledování.

Na konci roku 2018 a začátku roku 2019 došlo ke změnám, kdy došlo k rozšíření portfolia poskytovaných činností o IT služby a ke změně vlastníka. Jediným vlastníkem společnosti se stala společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK), jejímž majoritním vlastníkem je Severočeská vodárenská společnost a.s. (SVS). SVS bude u společností SVS, SčVK, Mateotech uplatňovat jednotné řízení, které by mělo být realizováno prostřednictvím koncernových politik.

Koncernová deklarace:

Společnost Mateotech s.r.o., IČO: 294 15 560, Teplice, Přítkovská 1689, PSČ 41550, („Společnost“) je členem koncernu ve smyslu ust. § 79 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích, v platném znění, jehož řídící osobou je společnost Severočeská vodárenská společnost a.s., IČO: 49099469, se sídlem Teplice, Přítkovská 1689, PSČ 41550. Vedle Společnosti je další řízenou osobou společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., IČO: 49099451, se sídlem Teplice, Přítkovská 1689, PSČ 41550.

Za dobu existence firmy Mateo a jejího nástupce Mateotech s.r.o., pokročily moderní technologie v oboru bezpečnosti daleko kupředu. Vždy jsme se s nimi snažili držet krok a věříme, že se nám to i podařilo. V dnešní době tak můžete v naší nabídce najít celou škálu bezpečnostních produktů a služeb. Více o nich se můžete dozvědět na jiném místě tohoto webu.

Po celou dobu své činnosti si vedení společnosti zakládá na vysoké technické vybavenosti pro montáže a zprovozňování instalovaných systémů a v neposlední řadě také na přístup a prezentaci svých zaměstnanců směrem k zákazníkům. Odměnou za tento přístup je nám pak spokojený zákazník, který se vrátí se zájmem o naše služby.

Jsme také rádi, že se můžeme v rámci našich možností, vždy zapojit při pomoci našim nejmenším dětem, nebo handicapovaným spoluobčanům.

Společnost Mateotech s.r.o. má za sebou dlouhou historii, která jak doufáme, bude ještě dlouho pokračovat. Věříme, že i změna vlastnické struktury, společně s rozšířením portfolia poskytovaných činností budou novým impulsem a příležitostí pro další rozvoj společnosti. I nadále se snažíme být solidní společností, na kterou se naši zákazníci mohou spolehnout.